Prosimy czekać... Płatność jest realizowana.
Prosimy nie wyłączać okna przeglądarki.
Tel.: 661 427 206 | biuro@meddentonline.pl

Myjnie

Melag MELAtherm 10 Zobacz większe

Melag MELAtherm 10

Nowy produkt

Dodaj do ulubionych

Zapytaj o cenę tego produktu

Więcej informacji

MELAtherm jest nowoczesnym urządzeniem czyszcząco-dezynfekującym, które umożliwia czyszczenie instrumentów oraz dezynfekcję na najwyższym poziomie. Melatherm gwarantuje komfort obsługi, oszczędność czasu i uniknięcie błędów. Wszystkie kroki programowe są pokazywane przejrzyście na dwuwierszowym wyświetlaczu. Uruchomienie urządzenia odbywa się przy pomocy przycisków ergonomicznie umiejscowionych pod wyświetlaczem.

Dezynfektor MELAtherm mieści sześć kaset typu tray lub dwa kosze, w których mogą zostać umieszczone różnorodne instrumenty. Instrumenty drążone mogą dodatkowo zostać umieszczone na specjalnej szynie wtryskującej. W ten sposób pokrywa się wymogi stawiane przestrzeni wnętrza termodezynfektora dla przeciętnej wielkości gabinetu stomatologicznego. Dezynfektor został wyposażony w dwa czujniki temperaturowe, które umożliwiają niezależną kontrolę procesu. Kontrola nie może być jednak celem samym w sobie.

Zastosowane w urządzeniu innowacyjne rozwiązania systemowe jak: kontrola dozownika środków czyszczących, płynu do płukania, ciśnienia natryskowego oraz obrotów ramion natryskowych, zabezpieczają jakość czyszczenie i dokumentują wydajność urządzenia do czyszczenia i dezynfekcji. Aktywny system suszenia usuwa pozostałą wilgotność z komory i gwarantuje delikatne suszenie instrumentów.

Walidacja termodezynfektora obejmuje nowoczesne możliwości dokumentacji. W przypadku MELAtherm można jej dokonać przy pomocy drukarki protokołów MELAprint 42, bezpośrednio poprzez komputer lub przez sieć komputerową, albo też przez zapis na karcie pamięci CF. Do rejestracji danych i ich wydruku nie jest potrzebne dodatkowe specjalne oprogramowanie. Prosty format rejestrowanych danych pozwala nawet na podłączenie się do posiadanego oprogramowania. Dzięki temu całokształt dokumentacji procesu higieny kształtuje się komfortowo. Wewnętrzna pamięć urządzenia mieści w każdym przypadku dane ze 150 cykli, niezależnie od zastosowanej karty CF.W szufladzie pod urządzeniem został w przejrzysty sposób umieszczony zasobnik na środek czyszczący i neutralizujący, tak aby uniemożliwić pomyłkową ich zamianę. Prosta i racjonalna wymiana mediów czyszczących pozwala w przeciągu kilku minut na powrót funkcjonalności urządzenia. Równie prosta i komfortowa jest czynność czyszczenia filtrów.

MELAtherm może zostać dopasowany niezależnie do panujących warunków. Można go podłączyć zarówno do prądu trójfazowego 400V, jak i zmiennego 230V. Wbudowany filtr zmiękczający wodę pozwala na dobry wynik preparacji niezależnie od jakości wody wodociągowej. Na życzenie klienta może zostać zainstalowany przyjazny środowisku naturalnemu demineralizator. Niezależnie od tego jakich używa się pojemników (w systemie tray czy specjalny kosz) wewnętrzny stojak urządzenia można w różnorodny sposób załadować. Różnorodny oznacza również optymalne wykorzystanie miejsca wewnątrz urządzenia.

  • Pełne wyposażenie, bez dodatkowych opłat
  • Automatyczny dozownik do płynów
  • Dokumentacja na karcie pamięci CF lub poprzez sieć komputerową
  • Maszynowe suszenie spełniające normę

Dane techniczneUrządzenie pod blatUrządzenie z szafką 
Wymiary zewnętrzne (Sz.xWys.xGł.)59,8 cm x 81,8 cm x 67,8 cm*59,8 cm x 124,0 cm x 67,8 cm
Pojemność56 litrów56 litrów
Wymiary komory (Sz.xWys.xGł.)46,5 cm x 40,5 cm x 44,8 cm46,5 cm x 40,5 cm x 44,8 cm
Waga74 kg106 kg
Zasilanie elektr. DTA 400V3NAC 400V / 50 Hz, 3 x 16 A; 9,3kW3NAC 400V / 50 Hz, 3 x 16 A;  9,3kW
Zasilanie elektr. DTB 230VAC 230V / 50 Hz, 16 A; 3,3 kWAC 230V / 50 Hz, 16 A;  3,3 kW

Sklep Internetowy

Regulamin

O firmie

O nas Kontakt

Sklep stomatologiczny | MED-DENT

ul. Chełmińska 12 | 14-200 Iława

tel. 661 427 206

email: biuro@meddentonline.pl

NIP: 7441011031

REGON: 510390644

© 2018 MEDDENTONLINE. All Rights Reserved.
Realizacja:

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.