Prosimy czekać... Płatność jest realizowana.
Prosimy nie wyłączać okna przeglądarki.
Tel.: 661 427 206 | biuro@meddentonline.pl

Autoklawy

Autoklaw kasetowy SciCan Statim 2000 WIFI G4 Zobacz większe

Autoklaw kasetowy SciCan Statim 2000 WIFI G4

Nowy produkt

15 800,00 zł brutto

Dodaj do ulubionych

Więcej informacji

Autoklaw Statim 2000 G4 - kanadyjskiej firmy SciCan, autoklaw klasy S o pojemności 1,8l wolno stojący. Cechą autoklawów Statim jest ich szybkość sterylizacji i bezawaryjność oraz możliwość sterylizacji delikatnych narzędzi bez obawy ich uszkodzenia.

STATIM 2000 G4  - kanadyjskiej firmy SciCan .

Najnowsza odsłona piorunująco szybkiego autoklawu wzbogaciła się o ultra nowoczesny system zarządzania urządzeniem oraz informacją G4. Kolorowy, dotykowy ekran znacząco upraszcza codzienną obsługę jak również zarządzaniem wszystkimi ustawieniami autoklawu. Zupełnie nowe oprogramowanie daje użytkownikowi z jednej strony banalnie prostą obsługę, a z drugiej możliwość zmiany nawet bardzo zaawansowanych ustawień.

Autoklaw STATIM 2000 G4 może bez problemów zostać podłączony do lokalnej sieci komputerowej i internetu dzięki czemu możliwe jest np. bieżące wysyłanie informacji o stanie autoklawu do użytkownika i serwisu. Wbudowany rejestrator cykli Data Logger zapisuje wszystkie rejestry na podłączonym przez port USB pendrive. Zapisane rejestry można również przeglądać, drukować lub wysyłać na e-mail poprzez zwykłą przeglądarkę internetową. Ultranowoczesna otoczka nie zmieniła najważniejszych cech poprzednika. STATIM 2000 G4 jest banalnie prosty w obsłudze, nieprzyzwoicie niezawodny i zawstydzająco szybki.

Końcówki stomatologiczne, narzędzia okulistyczne, drobne narzędzia chirurgiczne, to domena tego małego sterylizatora parowego.

Autoklaw STATIM 2000 G4 jest najmniejszym autoklawem z najnowszej serii produktów o wspólnym oznaczeniu G4. W wielu sytuacjach niewielkie gabaryty sterylizatora oraz brak wymagań w zakresie podłączenia do sieci wodnokanalizacyjnej mogą być istotnym argumentem przemawiającym na jego korzyść.

STATIM 2000 G4, to znacząca ewolucja w stosunku do starszego modelu STATIM 2000S. Mamy tu do czynienia z niezwykle nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie komunikacji maszyna-człowiek. Kolorowy, dotykowy ekran oraz przejrzysty system operacyjny dają poczucie obcowania z urządzeniem z XXI w. W autoklawie STATIM 2000S rejestracja przebiegu cykli była bardzo kłopotliwa. W nowej odsłonie STATIM 2000 G4 posiada wbudowany rejestrator Data Logger rejestrujący cykle na pendriv'e podłączonym do portu USB.

EKRAN DOTYKOWY. Autoklaw STATIM 2000 G4 wyposażony jest w kolorowy ekran dotykowy. Takie rozwiązanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Pozwala na szybkie uruchomienie cyklu sterylizacyjnego, jego bieżącą kontrolę oraz bardzo łatwe zarządzanie rozbudowanym menu. 

Funkcja dotyku działa bardzo dobrze nawet w przypadku wykorzystania rękawiczek. Ekran dotykowy tworzy jedną, równą powierzchnię z panelem czołowym, co znakomicie ułatwia utrzymanie autoklawu w czystości oraz jego dezynfekcję powierzchniową. Żywe kolory widoczne na ekranie dodatkowo podkreślają aktywne funkcje, co znakomicie ułatwia obsługę autoklawu. Poruszanie się po menu jest intuicyjne za sprawą czytelnych ikon funkcyjnych. system operacyjny jest dobrze przemyślany, co znakomicie wpływa na ergonomię codziennej pracy z autoklawem.

MENU G4. Zastosowany w autoklawie STATIM 2000 G4 ekran dotykowy udostępnił użytkownikowi oprócz wygody obsługi również dostęp do zupełnie nowych funkcji.

Oprócz przycisków do wyboru i uruchamiania cyklu sterylizacyjnego mamy dostęp do:

 1. Ustawień sieciowych (np. aktualny adres IP).
 2. Zawartości pendriv'a wbudowanego systemu rejestracji cykli Data Logger z możliwością przeglądania zapisanych rejestrów. System tworzy jednocześnie dla każdego rejestru dwa pliki w formacie PDF oraz txt. Dzięki temu można je przeglądać i drukować z dowolnego systemu komputerowego. Jest, to obecnie jeden z najbardziej przyjaznych systemów rejestracji przebiegu cykli sterylizacyjnych z dostępnych na rynku.
 3. Odczytu jakości wody destylowanej znajdującej się w zbiorniku autoklawu.
 4. Pozycji kasety sterylizacyjnej w autoklawie.
 5. Aktualnej informacji o stanie autoklawu oraz dostępu do menu ustawień użytkownika i serwisanta.

Oraz dostęp do szczegółowych ustawień zarówno po stronie użytkownika jak również dla serwisanta.

PRACA W SIECI LAN. Autoklaw STATIM 2000 G4 oprócz nowoczesnego interfejsu komunikacji z użytkownikiem został wyposażony w znakomicie działającą usługę zdalnego dostępu poprzez standardową sieć komputerową. Autoklaw po bezpośrednim podłączeniu do Routera sieciowego za pomocą kabla lub bezprzewodowo poprzez Access Point pobiera automatycznie adres IP sieci lokalnej.

Użytkownik z dowolnego komputera bezpośrednio podłączonego do lokalnej sieci lub komputera zewnętrznego podłączonego do sieci poprzez internet uzyskuje możliwość połączenia się bezpośrednio ze STATIMem 2000 G4 . Do komunikacji wystarcza standardowa przeglądarka internetowa. Po wpisaniu adresu IP uzyskanego przez STATIM G4 (np. 192.168.0.188) wchodzimy do portalu operatora ON-LINE.

Na pierwszej stronie widzimy podstawowe dane autoklawu, z którym się połączyliśmy oraz jego aktualny status pracy. Możemy konfigurować stronę kontaktu ustawiając min. automatyczne powiadomienia via e-mail dla serwisu. Dzięki temu każdy problem pojawiający się w trakcie pracy autoklawu może być raportowany do autoryzowanego serwisu. Ułatwia, to diagnozę awarii oraz przyspiesza działanie serwisu. 

Możemy również przeglądać zapisane na pendriv'e rejestry cykli sterylizacyjnych. Opcja ta jest bardzo rozbudowana. Oprócz samego rejestru portal generuje również wykres jego przebiegu oraz umożliwia wydrukowanie rejestru na dowolnej drukarce lub wysłanie go za pośrednictwem poczty e-mail w formacie pliku txt oraz PDF. Jest, to kompletna informacja o przebiegu przeprowadzonego cyklu. Widzimy numer seryjny autoklawu, datę i czas oraz wszystkie zmiany ciśnienia i temperatury w czasie. W podsumowaniu otrzymujemy również informację o prawidłowym lub błędnym zakończeniu cyklu. 

KASETA STERYLIZACYJNA. STATIM 2000S jest pierwszym autoklawem firmy SciCan, który pojawił się na rynku. Zawiera też w sobie kwintesencję idei autoklawu kasetowego. Niewielkie urządzenie do bardzo szybkiej sterylizacji narzędzi do natychmiastowego użycia. Autoklaw STATIM 2000 G4 przejął te cech w całym zakresie.

Kaseta sterylizacyjna mieści 4 do 5 naszych testowych pakietów (10x20 cm). Nasz mały bohater wykaże się za to wysoką skutecznością i szybkością w sterylizacji wszelkiego typu drobnych narzędzi nieopakowanych. Może być świetnym uzupełnieniem konserwatora końcówek stomatologicznych STATMATIC. Taki zestaw pozwala na błyskawiczną konserwację, czyszczenie i sterylizację końcówek stomatologicznych w każdym gabinecie lub klinice. Wykonanie całej operacji miedzy wizytami pacjentów nie jest żadnym problemem.

Większość obecnych na rynku autoklawów degraduje delikatne narzędzia medyczne. STATIM 2000 G4 jest bezpieczny dla końcówek stomatologicznych co potwierdzają testy wykonane na Uniwersytecie w Indianie.  Odpowiednio wyczyszczona i zakonserwowana końcówka stomatologiczna poddana sterylizacji w STATIMIE 2000 G4 będzie służyła bezawaryjnie przez długi okres czasu.

Rejestracja cykli. Jak wspomnieliśmy na początku autoklaw STATIM 2000 G4 jest świetnie przygotowany do automatycznej rejestracji przebiegu cykli sterylizacyjnych. Posiada wbudowany rejestrator Data Logger, który zapisuje przebiegi wszystkich przeprowadzonych cykli sterylizacyjnych na podłączonym do autoklawu pendriv'e.

Zapisane rejestry można odczytać za pośrednictwem Web portalu i z jego poziomu wydrukować lub przesłać rejestr via e-mail. Można również zwyczajnie odłączyć pendriv'e od autoklawu i podłączy go do portu USB w komputerze. Pliki zapisywane są w jednocześnie w dwóch formatach: PDF i txt. Można je zatem otworzyć, wydrukować i archiwizować w dowolnym systemie operacyjnym komputera.

Norma EN13060. Autoklawy STATIM spełniają w 100% założenia normy EN13060 dla sterylizacji wsadów typu A i B. Można zatem w nich skutecznie sterylizować wsady o budowie kapilarnej (wgłębione). 

Podsumowanie. STATIM 2000 G4, to świetny autoklaw do dedykowanych zadań. Sterylizacja narzędzi nieopakowanych odbywa się w nim w szatańsko szybki sposób. W wielu sytuacjach użycie STATIMa 2000 G4 może okazać się bardzo celowe. Kaseta wydaje się być niewielka, ale 4 pakiety, to nie jest tak mało. Jest niezastąpiony w sytuacjach kiedy zależy nam na szybkiej sterylizacji niewielkich narzędzi do natychmiastowego wykorzystania lub zwyczajnie nie potrzebujemy dużego autoklawu. STATIM 2000 G4 może być podstawowym autoklawem w sytuacji kiedy dzienne zapotrzebowanie na sterylne pakiety narzędzi nie przekracza 8 szt.

Zalety:

 • niewielkie gabaryty,
 • energooszczędność,
 • szybkie cykle sterylizacyjne do 6 min dla narzędzi nieopakowanych,
 • niewielkie zużycie wody destylowanej,
 • prosta konstrukcja ułatwiająca serwis i obsługę okresową,
 • zgodność z normą EN13060 w zakresie sterylizacji wsadów typu A i B.

Producent
SCICAN

Kraj
Kanada

Normy
PN EN 13060

Przeznaczenie autoklawu
autoklaw medyczny

Stan urządzenia
nowe

Certyfikat CE
tak

Zgłoszenie do UDT
nie wymaga

Certyfikat Medical device
tak

Gwarancja
12 m-cy

Język obsługi
polski

Wyświetlacz
kolorowy, dotykowy

Rejestracja cykli
wbudowany rejestrator na pendrive

Sterylizacja wsadów typu
B, S, N

Drukowanie etykiet
zewnętrzna drukarka (opcja)

Praca w LAN
WiFi lub kabel sieciowy RJ45

Oprogramowanie sieciowe
wbudowane, przeglądarka WWW

Pojemność komory
1,8l

Ryglowanie drzwi
nie dotyczy (autoklaw kasetowy)

Wymiar kasety
28 x 18 x 3,5 cm

Ilość tacWięcej
nie dotyczy (autoklaw kasetowy)

Wymiar tacy narzędziowych
18 x 28 cm

Maksymalna ładowność wsadu
1,0 kg narzędzi

Wytwornica pary
poza komorą sterylizacyjną

Pojemnik na wodę destylowaną
tak

Zbiornik na wodę zużytą
nie

Zewnętrzny demineralizator
nie

Podłączenie do sieci wod-kan
tylko odpływ skroplin

Głośność urządzenia
56 dB

Moc pobierana
1300W

Wymiary zewnętrzne urządzenia bez szafki
41,0 x 48,0 x 15,0 cm (szer. x głęb. x wys.)

Waga urządzenia
21 kg

Sklep Internetowy

Regulamin

O firmie

O nas Kontakt

Sklep stomatologiczny | MED-DENT

ul. Chełmińska 12 | 14-200 Iława

tel. 661 427 206

email: biuro@meddentonline.pl

NIP: 7441011031

REGON: 510390644

© 2018 MEDDENTONLINE. All Rights Reserved.
Realizacja:

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.