Prosimy czekać... Płatność jest realizowana.
Prosimy nie wyłączać okna przeglądarki.
Tel.: 661 427 206 | biuro@meddentonline.pl

Autoklawy

Melag Euroklav 23 VS Zobacz większe

Melag Euroklav 23 VS

Nowy produkt

Dodaj do ulubionych

Zapytaj o cenę tego produktu

Więcej informacji

Próżnia frakcyjna wstępna i końcowa. Euroklav 23 VS spełnia wymogi stawiane przez normę EN 13060 – całkowite usunięcie powietrza z wnętrza instrumentów oraz opakowań. W urządzeniu tym proces sterylizacji poprzedzony jest głęboką próżnią wstępną co skutecznie usuwa powietrze. Penetracja pary w takich warunkach jest bardzo dokładna i zapewnia wysoką skuteczność sterylizacji. Zastosowanie próżni w końcowej fazie procesu zapewnia wysuszenie sterylizowanego wsadu w bardzo krótkim czasie. Przy zastosowaniu próżni wstępnej i końcowej skrócono czas całego procesu gwarantując jednocześnie jałowość wsadu wraz z jego dokładnym wysuszeniem. Euroklavie 23 VS ma bardzo szerokie zastosowanie. Przeznaczony jest dosterylizacji instrumentów prostych i gładkich, porowatych, tekstyliów, gum, szkła.

Bezpieczeństwo. Drzwi komory otwierane i zamykane są za pomocą poręcznego,dużego uchwytu. Umożliwia on bezpieczne i łatwe otwieranie i zamykanie drzwi.Mechanizm pracuje bardzo płynnie i lekko dzięki czemu obsługa nie sprawia najmniejszego kłopotu. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji autoklaw automatycznie zamyka drzwi, zabezpieczając komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

Program szybki. Euroklav 23VS+ posiada program szybki w celu sterylizacji instrumentarium do bezpośredniego użytku. Po uaktywnieniu podgrzewania wstępnego możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów w przeciągu 15 minut. W komorze znajduje się druciany stelaż na standardowe tace perforowane lub kontenery na narzędzia. Stelaż można swobodnie obracać lub bezproblemowo usunąć z komory, tak by najlepiej dostosować autoklaw do aktualnych potrzeb załadunku.

Programy. Euroklav 23 VS+ dysponuje 4 programami sterylizacyjnymi i 2 programami testowymi . Obok już wspominanego szybkiego programu urządzenie dysponuje dwoma programami do sterylizacji opakowanych i nieopakowanych instrumentów oraz programem ochronnym dla łagodnej sterylizacji instrumentów szczególnie wrażliwych na temperaturę przy 120°C. Programy mogą być dowolnie rozszerzane lub aktualizowane (najbardziej aktualny program “Prion”). Za pomocą programu testowego można zawsze w praktyce lekarskiej sprawdzić i udokumentować funkcjonalność autoklawu.

Wielostronna gospodarka wodą. Euroklav 23 VS+ posiada system jednorazowego zużycia wody dzięki czemu użyta woda nie jest ponownie używana, ale automatycznie usuwana. Jeżeli jednak przygotowanie instrumentów do sterylizacji przeprowadzamy bardzo starannie, to na instrumentach nie pozostaną żadne resztki środków dezynfekujących czy czyszczących, które mogłyby dostać się do autoklawu. W takim przypadku autoklaw oferuje możliwość ponownego użycia raz wykorzystanej wody destylowanej dla dalszych sterylizacji, co zmniejsza nam koszty zużytej wody.

Próżnia końcowa dla optymalnego suszenia. Dla autoklawów klasy S stawiane są najostrzejsze kryteria. Wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2%, tekstyliów od 1,0%. Poprzez głęboką próżnię końcową Euroklav 23 VS+ spełnia wymogi przyszłej normy europejskiej.

Dokumentacja i kontrola procesów. Euroklav 23 VS+ wyposażony jest w dwuwierszowy wyświetlacz alfanumeryczny umożliwiający wygodne zarządzanie ustawieniami autoklawu oraz informujący o aktualnym stanie jego pracy. Dostęp do wszystkich funkcji uzyskujemy za pomocą czterech przycisków znajdujących się po obu stronach wyświetlacza. Euroklav 23VS+ zapisuje przebiegi poszczególnych cykli sterylizacyjnych w pamięci wewnętrznej, mieszczącej do 40 rejestracji. Po zapełnieniu pamięci, nowy rejestr zastępuje najstarszy wpis. Dodatkowo istnieje możliwość archiwizacji przebiegów procesów sterylizacji na podłączonej, zewnętrznej drukarce igłowej MELAprint lub karcie pamięci CF za pośrednictwem rejestratora MELAflash. Oba urządzenia podłączane są do złącza szeregowego autoklawu. W przypadku wykorzystania karty pamięci zarejestrowane cykle można dodatkowo zarchiwizować na dysku komputera, co znacznie ułatwia ich zarządzaniem oraz drukowaniem.

  • Więcej miejsca dla instrumentów w dłuższej komorze
  • Bezpieczny z próżnią wstępną i z suszeniem próżniowym
  • Interfejs do dokumentacji

Wielkość komory

G 45 cm x ø 25 cm
Objętość komory22 litry
Wielkość załadunku4 kg instrumentów
1 kg tekstyliów
Wymiary (Sz.xWys.xGł.)42,5 cm x 48,5 cm x 66 cm
urzadzenia pasują na blat o głębokości 60 cm
Waga43 kg
Zasilanie elektr.230V / 50 Hz
Pobór mocy3.000 Watt

 

Start ciepły
0,5kg instrumentów
Start zimny
3kg instrumentów
Faza suszenia
Program uniwersalny202820-25
Program szykbi142010-13
Program ochronny354220-30
Program prion354320-25

wszystkie dane w minutach

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

  • stelaż do tacek
  • 3 aluminiowe, perforowane tacki o wymiarach 19 x 42 cm
  • uchwyt do tacek
  • rurka do spustu wody
  • kabel zasilający
  • instrukcja obsługi w języku polskim

Sklep Internetowy

Regulamin

O firmie

O nas Kontakt

Sklep stomatologiczny | MED-DENT

ul. Chełmińska 12 | 14-200 Iława

tel. 661 427 206

email: biuro@meddentonline.pl

NIP: 7441011031

REGON: 510390644

© 2018 MEDDENTONLINE. All Rights Reserved.
Realizacja:

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.